#1 2009-09-10 19:03:58

Fiona

Moderator

Zarejestrowany: 2009-09-09
Posty: 59
Ogród: Morass

Pomysł na funkcjonowanie Gildii...

Witam Jestem już w gildii od jakiegoś czasu i jak  narazie ( niestety) nie odczuwam żadnych wyraźnych profitów z tej przynależności. Mam jednak pewną sugestię, która może przypadnie wam do gustu i pomoże rozwinąć się gildii. Doszłam do wniosku, że wiele gotówki z gildii wypływa do obcych graczy podczas przeróżnych transakcji, które dokonujemy z bliżej nie znanymi użytkownikami ZI. Więc czy nie lepiej żeby obracać gotówką w obrębie gildii ( jeśli chodzi o kupno ), a sprzedaż kierować do innych graczy spoza gildii. W ten sposób będziemy mieć szanse wyrosnąć na finansową potęgę. Oczywiście wymaga to poświęcenia ze strony wszystkich członków, ale pomysł chyba jest warty przemyślenia. Co wy na to ?

Offline

 

#2 2009-09-10 19:19:44

trzynastka

Moderator

Zarejestrowany: 2009-09-09
Posty: 160
Ogród: my secret place

Re: Pomysł na funkcjonowanie Gildii...

Hmm, niezły pomysł, wtedy ta gildia to na serio byłaby ''prawdziwym'' klubem, że tak to ujmę:D No a kasa każdemu się przyda, ja np. zbieram na 2. ogród, a palmy zbyt tanie też nie są... dałoby się zorganizować, ale to bez sensu, jeśli zgodzi się tylko kilka osób... ale ogólnie jestem za;p


I walk this empty street,
On a Boulevard Of Broken dreams,
When the city sleeps,
And I'm the only one and I walk alone...

Offline

 

#3 2009-09-10 19:32:18

KOZLO1221

Poczatkujacy Ogrodnik

Zarejestrowany: 2009-09-10
Posty: 17

Re: Pomysł na funkcjonowanie Gildii...

Uważam, że to dobry pomysł. Ja jestem za.

Offline

 

#4 2009-09-10 19:36:17

Fiona

Moderator

Zarejestrowany: 2009-09-09
Posty: 59
Ogród: Morass

Re: Pomysł na funkcjonowanie Gildii...

Precyzując, wiadomo, ze kupno w obrębie graczy gildii wiąże się ze sprzedażą i bilans wychodzi na zero. Jednak jeśli tranzakcie w obrębie gildii stworzymy bardziej opłacalnymi, niż np. kupno na targu, możemy wykorzystać różnice cen na naszą korzyść. Będziemy kupować od siebie po tańszych cenach, aby sprzedawać towar innym użytkownikom relatywnie drożej na głównym forum ZI i przez to zyskiwać. Nom na początek wystarczy chociażby te parę osób, aby wypróbować, że tak powiem " strategię", wymaga ona dopracowania, dlatego proszę o wasz czynny udział...

Offline

 

#5 2009-09-10 21:03:42

kielek

Administrator

Zarejestrowany: 2009-09-06
Posty: 187
Ogród: kielek
WWW

Re: Pomysł na funkcjonowanie Gildii...

jestem za!
Można by sprzedawać w gildii za cenę na targu - 10 % prowizji którą byśmy musieli zapłacić. wtedy my zarobilibyśmy tyle samo a handel w gildii by kwitł


**************************************************************
hogwart-rpg.pl/rejestracja_polecil_22211/
pomogłem, dałem fajny temacik?? To daj punkcika

Offline

 

#6 2009-09-10 21:57:03

Fiona

Moderator

Zarejestrowany: 2009-09-09
Posty: 59
Ogród: Morass

Re: Pomysł na funkcjonowanie Gildii...

Nom tak, tylko oczywiście wszyscy musieliby przystać na to, że kupują jedynie w obrębie gildii, wtedy to ma sens i będziemy wzmacniać naszą potęgę od środka A dodatkowo sprzedając towary użytkownikom spoza gildii dodamy kolejne krasnotalary do skarbca ;p Jedyne co trzeba zrobić, to poinformować wszystkich o takim nowym rozwiązaniu, no i w osobnym wątku podać dokładniejsze informacje, dla tych co są zawsze nie w temacie

Offline

 

#7 2009-09-11 16:42:56

Fiona

Moderator

Zarejestrowany: 2009-09-09
Posty: 59
Ogród: Morass

Re: Pomysł na funkcjonowanie Gildii...

Dobra bo jak narazie wszystko stoi w miejscu, dlatego mam pytanie, z kim mam się dogadać żeby pomysł wszedł w życie ??

Offline

 

#8 2009-09-11 16:46:59

kielek

Administrator

Zarejestrowany: 2009-09-06
Posty: 187
Ogród: kielek
WWW

Re: Pomysł na funkcjonowanie Gildii...

opisz mi jak to dokladnie ma wygladc i pogadam z plantacja

przenosze do nowego działu


**************************************************************
hogwart-rpg.pl/rejestracja_polecil_22211/
pomogłem, dałem fajny temacik?? To daj punkcika

Offline

 

#9 2009-09-12 19:31:55

Decco

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-12
Posty: 32

Re: Pomysł na funkcjonowanie Gildii...

Bardzo ciekawy pomysł. Ciekawe czy wypali

Offline

 

#10 2009-09-12 20:53:54

trzynastka

Moderator

Zarejestrowany: 2009-09-09
Posty: 160
Ogród: my secret place

Re: Pomysł na funkcjonowanie Gildii...

Decco napisał:

Bardzo ciekawy pomysł. Ciekawe czy wypali

Oby wypalił Skoro możemy się dorobić... Trzeba zachęcić jak najwięcej osób, wtedy na pewno wypali


I walk this empty street,
On a Boulevard Of Broken dreams,
When the city sleeps,
And I'm the only one and I walk alone...

Offline

 

#11 2009-09-12 23:07:51

pomarańczki

Użytkownik

Skąd: Włodawa
Zarejestrowany: 2009-09-09
Posty: 30
Ogród: Pomarańczki

Re: Pomysł na funkcjonowanie Gildii...

Mi również ten pomysł się podoba;))


'Kto walczy - czasem przegrywa. Kto nie walczy przegrywa zawsze.'

Offline

 

#12 2009-09-17 15:22:39

Decco

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-12
Posty: 32

Re: Pomysł na funkcjonowanie Gildii...

Może administracja przedsięwzie odpowienie kroki w tym kierunku ?

Offline

 

#13 2009-09-23 20:02:13

Novae

Pomysłodawca

Zarejestrowany: 2009-09-22
Posty: 128
Ogród: Novae

Re: Pomysł na funkcjonowanie Gildii...

Pomysł jest bardzo dobry, ale nie podoba mi się jego realizacja. Za jakiś czas nie będzie wiadomo który wątek jest nowy, który nie, który aktualny itd. Myślę że trzeba by to zrobić jakoś inaczej, a przedewszystkim usuwać nieaktualne wątki...

EDIT: Niedawno zauważyłam że ten pomysł ma jeszcze jedną bardzo słabą stronę, i myślę że to jest powodem dla którego nie działa prawidłowo. A mianowicie tym powodem jest czas.
No bo jeśli, np; stoi wimps, mi brakuje, powiedzmy, 20 ziemniaków, i nie chce czekać bo akurat zasadziłam szparagi, to nie pójdę na forum i nie zgłoszę chęci kupna 20 ziemniaków za daną cenę, bo zależy mi na czasie, a ponieważ na forum są tylko trzy osoby to szybko odpowiedzi nie dostanę, o ile dostanę w ogóle. Wolę iść na targ i kupić to od ręki, nawet jeśli drożej. A na profilu naszej gildii nawet jeśli dasz ogłoszenie że chcesz kupić 20 ziemniaków to nie wiadomo czy ktokolwiek to zauważy, bo zaraz pokażą się wiadomości od systemu, że dwie osoby odeszły a trzy doszły i już mojego posta nie widać...

Tyle na temat kupna, ale przecież mamy jeszcze temat sprzedaży. Pomysł był dobry, ale co nieco nie przemyślany. No bo przecież jeśli my kupujemy taniej te nasze 20 ziemniaków, to ktoś musie je taniej sprzedać. A przecież to tej osobie się nie opłaca, lepiej by mu było wystawić ziemniaczki na targu i zarobić więcej. Oczywiście, jeśli ta osoba weźmie pod uwagę to że jutro to ona może kupić taniej w obrębie gildii pewnie sprzedała by członkowi gildii, gdyby była pewna że w gildii kupi nie tylko tanio, ale i szybko. No i tu wracamy do ilości osób i czekania...

Jak widzicie, to jest błędne koło. A co zrobić żeby z niego wyjść? Nie widze innego powodu, niż postarać się o więcej użytkowników na forum. Szkoda tylko, że wszystkie nasze ogłoszenia o forum nic nie dają... Sądzę że ludzi odstrasza mała ilość użytkowników. Kolejne błędne koło? Tak mi się wydaje. I co tutaj zrobić? Szczeże mówiąc, nie mam pojęcia. A wy?

Ostatnio edytowany przez Novae (2009-10-10 15:15:58)


- Draco, jeśli raz tkniesz moje lody, rzucę na ciebie klątwę – ostrzegła go. – Jestem kobietą. To jest czekolada. Której części nie rozumiesz?
                                                                                       - Maya, "Światło pod wodą"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.scoigi2klan.pun.pl www.rozanki-partyzanci.pun.pl www.m2forum.pun.pl www.smoki-hodowla.pun.pl www.bezele.pun.pl